Gather.UMK

Projekty

W fazie projektu

  • BUDUJEMY GATHER.UMK

Projekt rozbudowy wirtualnego miasteczka we współpracy ze studentami. Termin realizacji: październik 2023 – styczeń 2024.

Stworzony został zespół osób z różnych kierunków studiów (architektura wnętrz, architektura informacji, informatyka, lingwistyka praktyczna i copywriting, dziennikarstwo i komunikacja społeczna, management, konserwacja i restauracja dzieł sztuki, turystyka i rekreacja, medioznawstwo, biotechnologia), które realizują zadania w rolach: grafik, architekt, kreator, copywriter, korektor, lektor, tłumacz, lider zespołu, dobry duch.

Szczegóły

  • Escape Roompokój zagadek w wirtualnym miasteczku UMK

Akcja będzie realizowana we współpracy ze studentami. Stworzymy zespół, w skład którego wejdą osoby zainteresowane rozwojem swoich umiejętności w zakresie grafiki (pixel art), nowych technologii (projektowanie wirtualnych przestrzeni), tworzenia gier i animowania społeczności studenckiej. Osoby chętne do współpracy, np. w ramach dodatkowej praktyki zawodowej w Dziale Promocji i Komunikacji UMK, prosimy o kontakt.

  • Twój pomysł

Jeśli masz pomysł na organizację wydarzenia, wykładu, spotkania lub chcesz pomóc w rozbudowie wirtualnego kampusu – sprawdź możliwości i napisz do nas!
Zapewniamy wsparcie merytoryczne, techniczne, graficzne.


Zrealizowane akcje

wydarzenie skierowane do kandydatów na studia

Targi "Promocja Edukacyjna 2022" zorganizowaliśmy na platformie Gather.Town. Zaprosiliśmy maturzystów do wirtualnego kampusu UMK, który odwzorowaliśmy z milionów pikseli.

W trakcie targów kandydaci na studia mieli możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjną Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz innych uczelni, porozmawiać z doradcami z Biura Karier UMK, studentami i pracownikami poszczególnych kierunków i wydziałów.

konkurs zrealizowany w ramach
20. Toruńskiego Festiwalu Nauki i Sztuki

Wielkanocny zając ukrył pisanki na terenie wirtualnego kampusu UMK. Niektóre z nich zawierały ukryte litery. Uczestnicy zabawy mieli ułożyć zabawne pięciowyrazowe zdanie, którego słowa rozpoczynały się na te litery. Tematem przewodnim zdania miała być nauka lub sztuka.

Uczestnicy prowadzili poszukiwania samodzielnie. Wskazówek udzielały postaci ustawione w kampusie (NPC, non-player character).

 wydarzenie online skierowane do zagranicznych studentów i doktorantów

Let's meet at NCU - Summer and Winter Camps in Toruń - NAWA Spinaker to wydarzenie organizowane przez Uniwersytet. W ramach atrakcji towarzyszących podczas Winter CAMPu studenci i doktoranci z zagranicy odwiedzili nasz wirtualny kampus.


Gather.UMK